Umut Sav

İşletme Bölümü’nden sonra ODTÜ’de Eğitimde İnsan Kaynakları Geliştirme Yüksek Lisansını tamamladı. Aynı Üniversite’de Eğitim Yönetimi ve Planlaması üzerine doktora öğrenimini sürdürmektedir. PERYÖN, Ulusal Girişimcilik Konseyi, İnsan Hakları ve Kalkınma Derneği üyesidir. Türkiye Uğur Böceklerinde Mavi Uğur Böceği olarak gönüllü eğitim ve seminerler vermektedir. 1.800 günden fazla eğitim ve danışmanlık çalışması yürütmüştür.

AIESEC Türkiye Genel Başkanlığı yaptıktan sonra çeşitli firmalarda proje yöneticiliği yaptı. 2004 yılından bu yana İzgören Akademi’ de Genel Müdür, Eğitmen ve Danışman olarak çalışmaktadır. Şirket ortağıdır. Akademi’nin sistemleşmesine, faaliyet büyüklüğünün 7 kat artmasına, Antalya, Bursa, Kayseri, Kocaeli ve Samsun Bölge Müdürlüklerinin kurulmasına katkı vermiştir. Kurumlara kültürel ve stratejik dönüşüm, yönetim danışmanlığı ve toplantı moderasyonu hizmetleri vermekte, yönetici ve eğitmen yetiştirme eğitim programları tasarlamakta ve yürütmektedir. Şu ana kadar farklı sektörlerden, farklı büyüklüklerde 300’den fazla kurumla eğitim ve danışmanlık projesi yürütmüştür.

2009-2010 yıllarında TRT Ankara Radyosunda yönetim üzerine haftalık program yapmıştır. 2013 Ekim – 2015 Aralık arasında TRT Okul kanalında her Pazartesi “Hayat İşte” programını canlı yayın olarak yapmıştır.