İzgören Akademi

1996 yılında Ankara’da Academy International Eğitim ve Danışmanlık Şirketi olarak kurulduk. Türkiye’nin tüm illerinde, KKTC ve yurtdışında faaliyet göstermekteyiz. Kuruluşumuzdan bir süre sonra ismimizin Türkçe olmasını istediğimiz için, markamızı İzgören Akademi olarak değiştirdik.

1998-2003 yılları arasında İngiltere’de Northampton Üniversitesi, Sunley Management Center ile işbirliği yaparak karşılıklı bilgi transferi gerçekleştirdik.

Yayınevimiz 1998 yılında Academy Plus adı ile kurulmuş ve 2003 yılında ELMA adını almıştır. Yönetim ve kişisel gelişim alanında kitaplar çıkartmakta, İzgören Yayınları markası ile anı ve roman tarzında eserler yayınlamaktadır. Ayrıntılı bilgi için www.elmayayinevi.com

2004’ten bu yana Türkiye Uğur Böcekleri Programı ile gönüllü seminerler vererek ülkemizin dört bir yanında bilgimizi paylaşıyoruz. Gönüllü uğurböceklerimizle beraber toplamda 300.000’den fazla kişiye ulaştık. Ayrıntılı bilgi için www.ugurbocekleri.org

2005 yılından bu yana Vizgo.net Uzaktan Eğitim Sistemimiz ile 7 x 24 dilediğiniz anda, istediğiniz yerde, talep ettiğiniz kadar kişiye, ihtiyacınız olan bilgiyi internet üzerinden sunuyoruz. Vizgo Eğitim Yönetim Sistemi ile kurumların takip edilebilir sistemlerle çalışanlarının gelişimlerini izlemelerine olanak sağlıyoruz. Kurumunuzun ihtiyacı doğrultusunda özel çekim ve oryantasyon projeleri gerçekleştiriyoruz. Ayrıntılı bilgi için www.vizgo.net sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2006 yılında Akdeniz ofisimiz açıldı. Tamamen kendimize özgü lisanslı seminer programlarımız ile KOBİ’lerden, uluslararası holdinglere kadar birçok kuruluşun çalışanlarının iş ve sosyal yaşamının gelişmesinde ve değişmesinde önemli rol oynamaya devam ediyoruz.

Müşteri portföyümüzün %85’si tavsiyelerle oluşuyor.

2009 yılında Bursa ve Kayseri ofislerimiz açıldı.

Verdiğimiz tüm hizmetlerde üzerinde durduğumuz en önemli nokta, teorinin uygulamalarla birleştirilmesi ve çalışmaların ülkemiz şartlarına uyarlanarak aktarılmasıdır.

2010 yılında Kocaeli ofisimiz, 2013 yılında Karadeniz ofisimiz ve 2016 yılında İstanbul ofisimiz açıldı.

2016 yılı itibariyle Genel Merkez Ankara Ofisi ile beraber Bursa, Antalya, Kocaeli, Kayseri, Karadeniz ve İstanbul ofislerimiz, Muğla, İzmir ve Adana temsilciliklerimiz ile eğitim ve danışmanlık alanında kurumların ve bireylerin hedefledikleri performansa ulaşmaları için destek veriyoruz.

Bizi daha yakından takip etmek için facebooktwitterinstagram sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

İzgören Akademi’yi farklı kılan en temel nokta değerlerimize olan bağlılığımızdır.

Hayat Amacımız:
Daha eğitimli ve daha çok okuyan bir ülke için çalışıyoruz.

Gelecek Hayalimiz:
Alanımızda Türkiye’ nin en saygı duyulan kurumu olacağız.

Değerlerimiz:

 • Dürüstlük
 • İş Kalitesi
 • Girişimcilik
 • Hoşgörü
 • Yurt Sevgisi

İlkelerimiz:

 • Okurlarımıza ve eğitimlerimize katılanlara VAY BE dedirtmek.
 • Bilgi üreterek çevremize faydalı olmak.
 • Sürekli ilerleme, gelişim ve dinamizm odaklı olmak.
 • Her zaman sosyal sorumluluk anlayışı ile hareket etmek.
 • STK’lara ve bilgiye ihtiyaç duyup kaynak ayıramayanlara destek vermek.
 • Çevreye değer vermek.
 • Yenilikçi olmak.
 • Sistemli çalışmak.
 • Ülke kültürünü sahiplenip geliştirmek ve Türkçeye sahip çıkmak.
 • Yetenekleri keşfedip yatırım yapmak.
 • Bilgiye yatırım yapmak ve alıntı yaptığımızda kaynak göstermek.

Kalite Anlayışımız:
Zengin ve kendini sürekli yenileyen içerikler ile müşterilerimizin ihtiyaçlarının ötesine geçebilmeyi hedefleyen seminerler düzenleriz.

Eğitim Anlayışımız:
Yurtdışından kopyalanmış, sadece teoriden bahseden, pratik uygulamaları kapsamayan, kurumların ve bireylerin ihtiyaçlarını karşılamayan, sıkıcı, monolog, ülke şartlarını göz önünde bulundurmayan içerikler yerine; özgün, sadece teorik değil aynı zamanda pratik uygulamalara da yönelik, ihtiyaçlara cevap verebilen, eğlenceli, interaktif, ülke gerçeğini göz ardı etmeyen, kültürel-sosyal farklılıkları hesaplayan tarzda hazırlanmış, değişimlerin gözlemlenebildiği ve ihtiyaca yönelik seminer programları düzenliyoruz.

Eğitim İzleme Anlayışımız:
Seminerler öncesi ihtiyaç analizi, seminer sonrasında değerlendirme anketleri, belirli periyotlarda yapılan davranış değişikliği izleme çalışmaları ile verdiğimiz seminerlerin, en etkin biçimde, bireylerin iş ve sosyal yaşamına adapte edilerek, davranış değişikliğine dönüşmesini ve bu gelişim ile değişimin şirket performansına yansımasını sağlıyoruz. Kurumsal eğitimler sonrası davranış değişikliklerini ölçmek, seminer verilen konularla ilgili yeniliklerden ve değişimlerden müşterilerimizin de faydalanmasını sağlamak, seminer sonrası ortaya çıkabilecek yeni ihtiyaçları tespit etmek ve bu konularla ilgili destek hizmetleri sağlamak amacı ile seminer sonrası çeşitli izleme ve destekleme faaliyetleri yürütüyoruz. Bu kapsamda, eğitimlerden sonra katılımcılarımıza eğitim konuları ile ilgili makaleler, sunumlar, hikayeler göndererek eğitim bilgilerini taze tutuyoruz. Biz bu gönderilere kurabiye adını verdik. Doyurmuyor ama hoş bir tat bırakıyor.

Çalışanlarımız:

 • Açık
 • Karar alan ve sonuçlandıran
 • Hızlı ve
 • Sıra dışıdır.

Bölge Müdürlüklerimiz